Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc w wypadku drogowym

Jesteś świadkiem wypadku samochodowego, jak zachować się w takiej sytuacji? Wielu z nas zapewne nie wiedziałoby co zrobić, i bałoby się podjąć jakiegokolwiek działania, aby nie pogorszyć sprawy. Niemniej jednak, nie trzeba mieć kwalifikacji w udzielaniu pierwszej pomocy, aby wiedzieć co uczynić w takiej sytuacji.
More…

Bezpieczna pomoc na drodze

Bezpieczna pomoc na drodze

Bezpieczna pomoc na drodze.

Awaria samochodu na drodze nie wybiera, jest zawsze niemiłym zaskoczeniem dla kierowcy.

Taka sytuacja może spotkać każdego z nas w najmniej spodziewanym momencie, dlatego warto być przygotowanym na taką ewentualność.

Przede wszystkim należy pamiętać o bezpieczeństwie.

Szczególnie gdy poruszamy się autostradą lub drogą poza miastem ważne jest aby w momencie gdy auto odmówi posłuszeństwa zjechać w bezpieczne miejsce, jak najdalej od pasa ruchu.

Zadbajmy o to abyśmy byli widoczni.

Pomoże nam w tym ubranie kamizelki odblaskowej, włącznie świateł awaryjnych oraz ustawienie trójkąta co najmniej 100m za pojazdem.

Nie zalecamy oczekiwania na lawetę we wnętrzu naszego samochodu.

Szczególnie na autostradzie gdzie samochody osiągają wysokie prędkości najbezpieczniej jest za barierkami energochłonnymi.

Warto mieć zapisany w smartfonie numer do sprawdzonej pomocy drogowej.

Pamiętajmy, że nie zawsze możemy liczyć na pomoc z naszego ubezpieczenia OC. Również przypadkowa laweta może okazać się kosztowna gdyż w usługach holowania jest spora rozbieżność cenowa.

Dobrze mieć zainstalowaną aplikację przez którą będziemy mogli ostrzec innych kierowców o tym że stoimy na poboczu np. Yanosik lub Waze co na pewno zwiększy bezpieczeństwo podczas postoju.

Nasza dobra orientacja w terenie pomoże holownikowi szybko dotrzeć na miejsce,

ułatwi nam to mapa np. Google Maps za pomocą której możemy odczytać współrzędne GPS, pomocne będą również słupki pikietażowe.

Jak właściwie odczytać pozycję ze słupków?

Patrząc od góry słupka:

 • na samym szczycie odnajdziemy numer drogi np. A4 (oznacza autostrada A4),
 • drugie od góry to kilometr na którym się znajdujemy,
 • na samym dole na którym metrze drogi.

Podsumowując:

W razie awarii szukaj bezpiecznego miejsca, zadbaj o to abyś był widoczny, bądź przygotowany do tego aby umożliwić szybkie dotarcie na miejsce pomocy drogowej.

Szerokiej drogi!

Z lawetą na planie filmowym pomoc drogowa

Z lawetą na planie filmowym

Pomoc drogowa i holowanie to nie jedyne nasze zajęcie, czasami trafiają się naprawdę ciekawe i kreatywne zlecenia. W tym przypadku nasza auto laweta brała udział w produkcji teledysku znanego Częstochowskiego rapera Sariusa. Zdjęcia do teledysku odbywały się w Siemianowicach Śląskich, a zakres naszych prac obejmował odpowiednie upozorowanie i zabezpieczenie miejsca wypadku.

More…

Zasady bezpiecznego holowania

Zasady bezpiecznego holowania

Holowanie samochodu jest to czynność z którą miał do czynienia prawie każdy kierowca, jeśli nie, istnieje duża szansa że w końcu i jego spotka ta nieprzyjemność.  

Teoretycznie jest to bardzo prosta czynność, jednak w praktyce okazuje się dosyć ryzykowna, wielu kierowców popełnia istotne błędy podczas holowania auta na lince, które mogą okazać się bardzo kosztowne.

More…

rapidcar pomoc drogowa assistance

Nowa jakość pomocy drogowej

Szanowni użytkownicy polskich dróg!

Z przyjemnością informujemy, że po kilku latach działania jako pomoc drogowa na naszym pięknym Śląskim rewirze, modernizacji doczekała się nasza flota oraz strona internetowa. Mamy przed sobą misję świadczenia usług pomocy drogowej kierowcom w każdej sytuacji, dlatego pracujemy nad ciągłym rozwojem firmy. Jesteśmy stale przygotowani do świadczenia usług na najwyższym poziomie i udzielania pomocy kierowcom samochodów, którym usterka lub wypadek uniemożliwia dalszej jazdy. Bez trudu zabieramy każdy samochód na lawetę i transportujemy go do wskazanego punktu. Najważniejsze jednak, że będąc w ciągłej gotowości do działania nikomu nie odmawiamy pomocy i zawsze jesteśmy na czas.

Zespół Rapidcar
+48 519 582 307

drobna pomoc na drodze - pomoc drogowa katowice - rapidcar.eu

Drobna pomoc na drodze

Profesjonalna i całodobowa pomoc na drodze. Zapewniamy szybki czas reakcji. Dojeżdżamy do klienta i udzielamy fachowej pomocy na drodze m.in.

 • dowóz paliwa
 • wymiana koła
 • wymiana uszkodzonego paska
 • kontrola zasilania / akumulatora

W razie problemów z naprawą na miejscu oferujemy transport lawetą / holowanie samochodu do najbliższego lub dowolnie wskazanego warsztatu.

Transport na lawecie

Posiadane przez nas lawety umożliwiają bez większych przeszkód transport i przewóz innych rzeczy i pojazdów niż samochody osobowe czy dostawcze. Są to często zlecenia dość nietypowe, wymagające precyzji i doświadczenia.
Do tej pory wykonaliśmy transport m.in.:

 • Transport wózków widłowych
 • Transport mini-koparek
 • Transport myjek wysokociśnieniowych
 • Transport karoserii samochodowej

transport na lawecie - rapidcar.eu

Pomoc drogowa 24h

Telefon kliknij by zadzwonić 519 582 307

Całodobowa pomoc drogowa 24h na terenie całego województwa Śląskiego. Oferujemy profesjonalną usługę w atrakcyjnej cenie. Dokładamy wszelkich starań by udzielana przez nas pomoc była na najwyższym poziomie. Bierzemy udział w ciągłych szkoleniach, jednocześnie zwiększając doświadczenie podczas codziennej pracy. Wszystko to w trosce o zapewnienie najlepszej jakości usług.

More…

sluchaj no pan, panie posel

Słuchaj no Pan, panie poseł!

Słowo wstępu. Podczas paru lat pracy na lawecie uzbierało się kilka historii związanych z pomocą drogową – zarówno tych mniej i bardziej wartych opowiedzenia. Z oczywistych względów nie zdradzę ich szczegółów, ale mogą posłużyć jako natchnienie do stworzenia nowych ciekawych historii. Dlatego też postanowiłem stworzyć serię krótkich, groteskowych opowiastek będących wymysłem wyobraźni laweciarza. Jeśli Ci się spodobają, zostaw komentarz lub lajka bym zyskał motywację do dalszej pracy! Enjoy!
More…

ProfiAuto Show 2017

ProfiAuto Show 2017

Już dziś w Katowickim Spodku zaczynają się targi ProfiAuto Show 2017. Tegoroczna edycja wydarzenia zapowiada się bardzo obiecująco, nie tylko ze względu na piękną pogodę i jeszcze piękniejsze hostessy, ale głównie ze względu na zapowiedzi nowości motoryzacyjnych i pokazy wspaniałych samochodów.
More…